Ensarullah: ABD'yle görüşmedik

Ensarullah: ABD'yle görüşmedik
Ensarullah: ABD'yle görüşmedik
Yemen'deki Şii Ensarullah Hareketi, Umman'da ABD'li temsilcilerle görüşmeler yaptıklarına dair haberleri yalanladı.

RADİKAL - El Meyadin televizyonuna demeç veren Ensarullah Hareketi Sözcüsü Dayfullah Şami, kısa bir süre önce Ensarullah Hareketi temsilcilerinin Umman’da ABD 'lilerle görüşmeler yaptığına dair haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Dayfullah Şami, Ensarullah temsilcilerinin Umman hükümetinin davetlisi olarak Maskat’a gittiklerini belirterek “ABD'lilerle hiçbir şekilde görüşmemiz olmadı” dedi.

Londra’da yayımlanan Rey el-Yovm gazetesi geçtiğimiz hafta Ensarullah heyeti ile ABD'lilerin Umman’ın başkenti Maskat’ta görüşmeler yaptığını; Suudi Arabistan’ın ise kendisini devre dışı bırakan bu görüşmeye tepki olarak Mansur Hadi’nin BM’nin girişimi ile Cenevre’de yapılacak olan konferansa katılmasını engellediğini bildirmişti.

KONFERANSA KATILACAK

Öte yandan el-Arabiya televizyonu, bugün Mansur Hadi hükümetinin BM’nin girişimiyle Cenevre’de haziran ayında düzenlenecek konferansa katılacağını bildirdi. Mansur Hadi, önceki hafta Husilerin  silah bırakarak kontrolü altında tuttuğu kentlerden çekilmemesi halinde Cenevre konferansına katılmayacağını açıklamıştı.

Mansur Hadi ve Suudi Arabistan’ın katılmama yönündeki açıklaması sebebiyle mayıs ayında yapılması planlanan konferansın ertelendiği açıklanmıştı. (Yakın Doğu Haber) 

Suudi Arabistan, iki Hizbullah yöneticisini 'terör listesi'ne aldı

Suudi Arabistan askerleri Yemen sınırından çekildi