Erbil-Washington-Ankara arasında IŞİD zirvesi

Erbil-Washington-Ankara arasında IŞİD zirvesi
Erbil-Washington-Ankara arasında IŞİD zirvesi
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, Erbil, Washington ve Ankara arasında IŞİD'le mücadele konusunda bu ay içinde bir zirve gerçekleştirileceğini söyledi.

RADİKAL - Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, IŞİD’e karşı savaşta Erbil, ABD ve Türkiye arasında bu ay içinde bir zirve gerçekleşeceğini söyledi.

Rudaw'a konuşan Fuad Hüseyin, IŞİD’le mücadelede Erbil, Washington ve Ankara arasında bu ay önemli adımların atılacağını belirtti. Fuad Hüseyin, IŞİD’le mücadelede 3 tarafın ortak hareket edeceğini ve Bağdat’ın düzenlenecek zirvede yer almayacağını bildirdi. Rudaw’a göre, söz konusu zirve, Kürdistan Bölgesi’nde düzenlenecek.

Irak'tan BM'ye mektup: Türk askeri topraklarımızdan çıksın

Musul operasyonuna  ilişkin konuşan Fuad Hüseyin, "Konu iyi değerlendirilmeli. Irak ordusunun da operasyonda yer alması gerekir, ancak ordu askeri anlamda henüz bu operasyona hazır değil" ifadelerini kullandı. Fuad Hüseyin, “Ramadi alınırsa, Irak ordusunun bir bölümü Musul için takviye edilebilir. Söz konusu operasyonda Peşmerge Güçleri ile koalisyon güçleri zaten birlikte hareket edecek” şeklinde konuştu.

Rusya'dan Musul çıkışı

Irak'ta Türk Bayrağı yakıldı