Erdoğan ve Obama'nın görüşmesi başladı

Erdoğan ve Obama'nın görüşmesi başladı
Erdoğan ve Obama'nın görüşmesi başladı
ABD'de resmi temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama'nın görüşmesi başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama ile heyetler arası görüşme saat 17.00'de başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Beyaz Saray'da, ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesi öncesinde askeri törenle karşılandı.

Askeri törende, Başbakan Erdoğan'ın geçeceği yol üzerinde 50 ABD eyaletini ve 6 ABD bölgesini temsil eden 56 bayrak askerler tarafından taşındı.

Erdoğan ve beraberindeki heyet, daha sonra Beyaz Saray Kabine Salonu'nda ABD Başkanı Obama ve heyetiyle bir araya geldi.

Görüşmeden ilk kare de ajanslara yansıdı. Erdoğan’ın her iki yanında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yer alıyor. Hemen karşısındaki Obama’nın yanında ise Dışişleri Bakanı John Kerry ve Başkan Yardımcısı Joe Biden görülüyor.

Erdoğan’a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Türkiye'nin ABD Büyükelçisi Namık Tan da eşlik ediyor. (ajanslar)