Erdoğan'ın Danimarka ziyaretinde Roj TV ayarı

Erdoğan'ın Danimarka ziyaretinde Roj TV ayarı
Erdoğan'ın Danimarka ziyaretinde Roj TV ayarı
Kopenhag'a giden Başbakan Erdoğan, Danimarkalı mevkidaşı ile yapacağı basın toplantısını 'ikinci Roj Tv krizi yaşanmasın' diye iptal etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dün akşam saatlerinde Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a gitti. Erdoğan'ı havalimanında Türkiye 'nin Kopenhag Büyükelçisi Ahmet Berki Dibek ve Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Ruben Madsen karşıladı.

Başbakan Erdoğan ila Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt bugün başbaşa ve heyetlerarası görüşme yapacaklar. Görüşmeden sadece iki ülkenin resmi devlet televizyonlarının görüntü almasına müsaade edilecek.

Her iki başbakan, ikişer dakikalık selamlamanın ardından da toplantıya basına kapalı devam edecekler.

ROJ TV AYARI
NTV’nin haberine göre kritik görüşme ile ilgili ilginç bir de tedbir alındığı öğrenildi. Türk tarafı, Roj TV muhabirinin de katılacağı endişesiyle ortak basın toplantısı yapılmasını istemedi.

Başbakan Erdoğan'ın son Danimarka ziyaretinde Türk tarafı, ortak basın toplantısına PKK yanlısı yayın yapan Roj TV muhabirinin alınmamasını istemiş, Danimarkalı yetkililerin karşı çıkması sonucunda da basın toplantısı iptal edilmişti.

Erdoğan'ın Kopenhag programında Danimarka Kraliçesi ile görüşme ve her iki ülke işadamlarının katıldığı iş forumu toplantısı da bulunuyor.