Erkek mültecilere havuz yasağı

Erkek mültecilere havuz yasağı
Erkek mültecilere havuz yasağı
Almanya'nın Bornheim kentinde kadın müşterilerden ve çalışanlardan gelen şikayetler üzerine erkek mültecilerin kentteki bir kapalı yüzme havuzuna girişine yasak getirildiği açıklandı.

RADİKAL - Almanya'da Bonn yakınlarındaki Bornheim kentinde erkek mültecilerin belediyeye ait yüzme havuzlarına girişleri yasaklandı. Kent idaresi, alınan bu yasak kararını savundu. 

Alman medyasında yer alan haberde, Şehir İdaresi adına açıklama yapan Markus Schnapka, son dönemlerde yüzme havuzlarında erkek mültecilerden ötürü çok sayıda taciz şikayeti geldiğini söyledi. Schnapka'nın, “Yaptığımın haksız olduğunu biliyorum ama başka bir yol göremiyorum. Almanya'da bizim değer anlayışımız kadınların eşitliği üzerine kuruludur. Bu tartışılamaz” dediği aktarıldı. Markus Schnapka, yasak kararını mültecilerin kaldığı yurtlara giderek bizzat kendisinin açıkladığını da anlattı.

Köln'de Suriyeli ve Pakistanlılara saldırı

Bu yasak kararı Almanya'da şaşkınlığa neden oldu. (Hakan Aytaş/DHA)

Protesto için mültecileri Merkel'e gönderdi

Almanya'daki gösteride mültecilerin gönderilmesi çağrısı yapıldı

Steinmeier: Mültecilere saldırılarda sağ partilerin sorumluluğu var


  http://www.radikal.com.tr/149857214985722

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Medeniyet - user998078

  Bu konuda Almanları hiç suçlamıyorum kimse kusura bakmasın. Mültecilerin havuza gidip kadınları sadece bakışlarıyla bile ne kadar rahatsız ettiklerini tahmin edebiliyorum. Avrupalılar gibi medeni davranabilselerdi emin olun kimse rahatsız olmazdı.

  Korku - user395796

  Avrupalilar'in bazilari Müslümanlar Seriat getirecek diye korkup durur. Simdi bu korkan insanlar kendilerine haremlik/selamlik getirmeye baslamislar.