'Erkekler şiddetli açlık durumunda eşlerini yiyebilir'

'Erkekler şiddetli açlık durumunda eşlerini yiyebilir'
'Erkekler şiddetli açlık durumunda eşlerini yiyebilir'
Suudi Arabistan Müftüsü Abdülaziz bin Abdullah'ın, 'Erkek şiddetli açlık durumunda eşini ya da eşinin vücudunun bazı parçalarını yiyebilir' dediği öne sürüldü.

RADİKAL - Suudi Arabistan Müftüsü'nün Müslüman bir erkeğin eşini yiyebileceği şeklinde fetva yayınladığı öne sürüldü. Al Kuds el Arabi gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Suudi Arabistan Müftüsü Abdülaziz bin Abdullah'ın yayınladığı fetvada, "Erkek şiddetli açlık durumunda eşini ya da eşinin vücudunun bazı parçalarını yiyebilir" dediği iddia edildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, fetva sosyal medyada, bilhassa Twitter'da sansasyon yaratırken, Suudi Arabistan Müftüsü'nün resmi internet sitesinde söz konusu fikirler yer almadı. Ancak fetvaya ilişkin bir yalanlama da henüz gelmedi.

Abdülaziz bin Abdullah, birkaç hafta önce de 15 yaşın altındaki çocuklarla evliliğin caiz olduğunu söylemişti.  


  http://www.radikal.com.tr/133226113322614

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeni savunma - user808804

  Kadın cinayetlerine yeni savunma "çok açtım eşimi kesip yedim".

  ACİL FETVA LÜTFEN! - Ali Karatay

  Açlık çeken halk semiz yöneticilerini yiyebilir mi? Fetva bekliyoruz.

  . - nasvettin

  Cahiliye Devri müslümanlıktan önceki devir miydi, sonraki mi?

  İslam dini erkek dini - Selimserincan

  Kuralları 1400 yıl evvelki pazardan kadın satın alan ve 4-5 tanesi ile evlenen ilkel erkekler tarafından yazılan ve zorla kabul ettirilen bir dinin müftüsünden nasıl bir anlayış ve nasıl bir insanlık bekliyordunuz ki?...Kadınları bir yemedikleri kalmıştı. Onu da yapsın yobazlar. Ben asıl bunların peşinden giden kadınlara şaşıyorum.