'Erkekler tir tir titrerken, görevi o kabul etti'

'Erkekler tir tir titrerken, görevi o kabul etti'
'Erkekler tir tir titrerken, görevi o kabul etti'
Kırım lideri Sergey Aksenov, Kırım Başsavcısı olan Natalya Poklonskaya'nın nasıl görev geldiğini anlattı. Aksenov, o dönem iç karışıklıktan ve tehditlerden dolayı erkek savcıların çeşitli bahaneler ile görevi kabul etmediklerini belirterek, "Utanç verici tabloya bakıp karşımızdaki erkeklerin korkudan tir tir titrediğini gördük" dedi.

RADİKAL - Kırım lideri Sergey Aksenov, Kırım’ın Rusya ’ya bağlanması ardından bir süre için başsavcı belirlemekte zorlandıklarını, zira o sıralar hepsi erkek olan adayların korkup göreve yanaşmadığını söyledi.

Rus NTV televizyonunda bir programa konuk olan Aksenov, o dönemki gelişmeleri şöyle anlattı:

“O sıralar başsavcılık görevi için yaklaşık 6 aday vardı. Hepsi erkekti. İçlerinden ikisi için oylama bile yapılmıştı. Sonra birisinin karısı razı olmadı. Diğeri fikrini değiştirdi. Bir diğeri de dizanteri oldu. Bazıları, ‘Ben en iyisi birinci başsavcı yardımcısı olayım’ dedi. Bu utanç verici tabloya bakıp karşımızdaki erkeklerin korkudan tir tir titrediğini gördük.”

Japonya eski başbakanı: Poklonskaya'nın güzelliğine hayranım

25 Mart 2014’ten bu yana Kırım Başsavcısı olan Natalya Poklonskaya, Tass haber ajansına daha önce verdiği bir röportajda, Ukrayna Başsavcılığı’ndan tehditler aldığını açıklamıştı. Kendisine, hemen istifa etmesi karşılığında affedileceğini söylediklerini belirten Poklonskaya, ‘Faşistler için çalışmaktansa ölmeyi tercih ederim’ cevabını verdiğini söylemişti.

Putin'den Kırım itirafı: Nükleer silahlarımızı...

'Faşistler için çalışmaktansa ölmeyi tercih ederim'