Eş Şebab BM çalışanlarına saldırdı: 9 ölü

Eş Şebab BM çalışanlarına saldırdı: 9 ölü
Eş Şebab BM çalışanlarına saldırdı: 9 ölü
Terör örgütü Eş Şebab'ın, Somali'de Birleşmiş Milletler otobüsüne yaptığı saldırıda 9 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

RADİKAL - Somali'nin Puntland bölgesinde Birleşmiş Milletler otobüsüne düzenlenen saldırıda 2 Kenyalı ve 7 Somalili hayatını kaybetti. Terör örgütü Eş Şebab saldırıyı üstlenirken, saldırının Birleşmiş Milletler binasına işçileri taşıyan bir otobüse yapıldığı belirtiliyor. Açıklama yapan polis ise " bugün karanlık bir gün" derken, saldırının yanıtsız kalmayacağını, sert cevap verileceğini söyledi.

Sol'da yer alan habere göre, BM 'nin Somali temsilcisi Nicholas Kay ise Twitter üzerinden saldırıyı kınayarak, ölümlerin şok edici olduğunu belirtti. Bombanın bir koltuğun altına konduğu ve uzaktan kumanda ile patlatıldığı açıklanırken, ambulansların yaralıları taşıdığı ve bölgenin emniyet güçleri tarafından kapatıldığı biliniyor.

147 kişinin öldüğü katliamdan böyle kurtuldu

Eş Şebab'ın ülkede zemin kaybettiği bilinse de, üniversite basarak 148 kişi öldürmesinin ardından gerçekleşen bu saldırının örgütün hala eylem yapabildiğini gösterdiği vurgulanıyor.

Kenya'dan Somali'deki Eş Şebab hedeflerine bombardıman

Kenya katliamında öğrenciden sevgilisine mesaj

Eş Şebab'dan Kenya'ya saldırı tehdidi