Eş Şebab Kenya'da üniversiteye saldırdı

Eş Şebab Kenya'da üniversiteye saldırdı
Eş Şebab Kenya'da üniversiteye saldırdı
Kenya'nın Garissa kasabasında bulunan bir üniversiteye terör örgütü Eş Şebab'ın yaptığı silahlı saldırıda en az 14 kişi hayatını kaybetti. Militanlar, Hristiyan öğrencileri rehin aldıklarını duyurdu.

RADİKAL – Kenya’nın kuzeydoğusundaki Garissa Üniversitesi’ne maskeli kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırganların üniversiteye girmesinin ardından patlama seslerinin duyulduğu ve militanların güvenlik güçleriyle çatıştığı bildirildi. Saldırıyı terör örgütü Eş Şebab üstlendi. Eş Şebab, üniversitedeki Hristiyan öğrencileri rehin aldığını duyurdu.

Onlarca yaralı bulunduğu belirtilirken, 14 kişinin hayatını kaybettiği ve yaralıların vücutlarında silah yaraları bulunduğu ifade edildi. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer, polisin üniversiteyi kuşattığını ve askerlerin de bölgede bulunduğu bilgisini verdi. 

'MÜSLÜMANLARI BIRAKTIK'

Reuters'a konuşan Eş Şebab'ın askeri sözcüsü Şeyh Abdiasis Ebu Musab, "İnsanları ayırdık ve Müslümanları serbest bıraktık. Binanın içinde birçok Hristiyan'ın cesedi var. Aynı zamanda birçok Hristiyan'ı canlı tutuyoruz. Çatışma sürüyor" dedi.

                                                      Saldırıdan kaçan öğrenciler bir arabaya sığındı