Eş Şebab Mogadişu'da otele saldırdı

Eş Şebab Mogadişu'da otele saldırdı
Eş Şebab Mogadişu'da otele saldırdı
Terör örgütü Eş Şebab militanlarının Somali'nin başkenti Mogadişu'da düzenlediği bir intihar saldırısında ülkenin Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma Bakanı'nın yaralandığı bildirildi.

RADİKAL – Terör örgütü Eş Şebab’ın Somali’nin başkenti Mogadişu’da bulunan bir otele intihar saldırısı düzenlediği bildirildi. Örgütün hükümet yetkililerini hedef aldığı saldırıda altı kişinin yanı sıra ülkenin Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma Bakanı’nın yaralandığı açıklandı.

Olayın ardından açıklama yaparak saldırıyı üstlenen Eş Şebab sözcüsü Abdiasis Ebu Musab, “Saldırıyı biz yaptık. Mogadişu’daki operasyonumuzun bir parçası olarak oteldeki hükümet yetkililerini hedef aldık” ifadesini kullandı.

Saldırı hakkında açıklama yapan polis yetkilisi, patlayıcı yüklü bir aracın otelin kapısını kırarak içeri girdiği bilgisini verdi. Reuters 'a konuşan Farah Abdullahi adlı polis, "Şu anda aralarında askerler ve sivillerin de bulunduğu altı kişinin öldüğünden eminiz. Can kaybı kesinlikle artacaktır" ifadesini kullandı.

Eş Şebab komutanı: Beyaz Dul'u yakalatabilirim

Somali'deki saldırıyı Eş Şebab örgütü üstlendi

Somali'de Türk heyetinin kaldığı otele bombalı saldırı

Erdoğan Somali'ye hastane açılışı için gidiyor