Esad: Fransa politikasını değiştirirse bilgi paylaşımına hazırız

Esad: Fransa politikasını değiştirirse bilgi paylaşımına hazırız
Esad: Fransa politikasını değiştirirse bilgi paylaşımına hazırız
Suriye lideri Beşşar Esad, Fransız Valeurs Actuelles dergisine verdiği söyleşide Fransa'nın bölgeye yönelik politikasını değiştirmesi durumunda bilgi paylaşabileceklerini söyledi.

RADİKAL - Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransa'nın bölgeye yönelik politikasını değiştirmesi durumunda bilgi paylaşacaklarını açıkladı. Reuters'ın haberine göre, Fransız Valeurs Actuelles dergisine konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, "Eğer Fransa hükümeti, terörizme karşı mücadeleye ciddi yaklaşmıyorsa zamanımızı harcamayacağız, terörü destekleyen ülke, hükümet veya bir örgütle işbirliği yapmayacağız" dedi.

Suriye lideri, "Önce politikanızı, tek bir kritere dayanacak ve terörü desteklemeyen, ona karşı mücadele eden ülkeleri birleştiren ittifakın parçası olacak şekilde değiştireceksiniz" dedi. Bir kısmı, Valeurs Actuelles dergisinin internet sitesinde yayınlanan röportajda Esad, Fransa'nın Katar ve Suudi Arabistan ile birlikte hareket ettiği sürece terörizme karşı mücadele edemeyeceğini kaydetti.

Basın toplantısına Esad tişörtleriyle çıktılar

'PUTİN, HRİSTİYAN UYGARLIĞININ TEK SAVUNUCUSU'

Esad, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in terör ve İslami aşırılığa karşı mücadelede önemli bir rol oynadığını belirterek, "Dünyadaki duruma baktığımda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Hristiyan uygarlığının güvenilebilecek tek savunucusu olduğuna kanaat getiriyorum" diye konuştu. 

Putin'den 'Fransa ile birlikte çalışın' talimatı

'GİTMEM SURİYELİLERE BAĞLI'

Suriye Devlet Başkanı, "Benim görevden ayrılma olasılığı uluslararası konferanslarda ele alınmamalı. Gitmem veya kalmam kesinlikle sadece Suriye halkının iradesine ve parlamentonun kararlarına bağlı. Suriye'yi yok etmek isteyenler, bölgedeki son laik ülkeyi yok etmek istiyor. Laiklik, Suriye devletinin ayrılmaz parçasıdır ve bu tüm Ortadoğu için büyük önem taşıyor" ifadelerini kullandı. (Sputnik) 

Esad'dan Fransa'daki katliamla ilgili açıklama