Esad: Kobani'den önce Kürtlere askeri destek verdik

Esad: Kobani'den önce Kürtlere askeri destek verdik
Esad: Kobani'den önce Kürtlere askeri destek verdik
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Kobani sorunundan önce Kürtlere silah yardımı yaptıklarını açıkladı.

RADİKAL - Portekiz devlet televizyonu RTP'ye konuşan Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, "Suriye Ordusu Kürtleri destekledi mi?" sorusuna "Tabii ki" diye yanıt verdi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Esad, röportajı yapan gazetecinin "Ama onlar da Suriye Ordusu'na karşı savaşıyor" diye hatırlatması üzerine ise şöyle konuştu:

"Kobani konusundan önce evet... Kobani'den önce Kürtleri destekledik. Desteğimiz daha önce başladı. İttifak Kürtleri desteklemeye başlamadan önce... Onlara silah gönderdik. Tabii ki şimdi bunu reddedecekler. Çünkü Amerikalılar 'Hayır deyin, biz size yardım edeceğiz' dediler. Evet derlerse, Amerikalılar kızar."

Esad, "Yardım etmediğimizi söyleme ihtimallerine karşın, gönderdiğimiz silahların hepsinin belgesini tuttuk. Bunlara bir de yaptığımız hava saldırılarını, bombardımanları ve diğer şeyleri ekleyin" dedi.

 


  http://www.radikal.com.tr/130678113067812

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  koro - user480814

  zamanında ecevitin saddama zireti de perinçek ziyareti ile aynı amacı taşıyordu''kürt anasını görmesin''. Buyurun, perinçek ve ekibinin ziyareti konusunda hükumet ''katiller, katliamcı dostları'' diye bağırmıyor, rasmussene nato genel sekreterliği onayını niye verdiklerini hatırlayalım, roj tv kapansın diye, hani hz. Muhammede hakaretten dolayı rasmussene onay verilmeyecekti, konu kürtler olunca perinçek, hükumet, devlet hepsi bir olabiliyor, iran, ırak ve suriye ile hemfikir olabiliyor

  koro - user480814

  derin devlet ve hükumetin yönlendirmesi ve bilgisi dahilinde perinçek ve ekibinin esad'a yaptığı ziyaret meyvelerini verecektir elbet. ziyaretin tek sebebi vardı ''kürt anasını görmesin. sözkonusu kürtler olduğu zaman düşmanlıklar bir kenara bırakılıyor, katliamlar görmezlikten geliniyor,