Esad: Saldırırlarsa kendimizi savunuruz

Esad: Saldırırlarsa kendimizi savunuruz
Esad: Saldırırlarsa kendimizi savunuruz
ABD ve müttefiklerinin askeri operasyon düzenlemeye hazırlandığı Suriye'nin Devlet Başkanı Beşşar Esad, müdahaleye karşı savunmaya geçeceklerini ifade etti.

ABD ve müttefiklerinin askeri operasyon düzenlemeye hazırlandığı Suriye ’nin Devlet Başkanı Beşşar Esad, müdahaleye karşı savunmaya geçeceklerini ifade etti.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, ABD ve müttefiklerinin olası askeri müdahalesine karşı alacakları önlemi açıkladı.

Açıklaması Suriye devlet televizyonunda yayımlanan Beşşar Esad, saldırı tehditlerinin sadece ilkelerimize bağlılığı ve Suriye halkının bağımsızlık isteğini artıracağını söyledi.

Her türlü saldırıya karşı koruyacaklarını belirten Esad, “Düzenlenecek askeri bir operasyon karşısında Suriye’de savunmaya geçecektir” diye konuştu.

Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesi ise Esad'ın devlet yetkilileriyle yaptığı bir görüşmede, ülkesine yönelik olası saldırıyla ilgili olarak “Biz onları bekliyoruz, bundan zaferle çıkacağız” dediğini öne sürdü.

Haberde Esad’ın, üst düzey yetkililerle yaptığı bir toplantıda “Sizin de bildiğiniz gibi krizin başladığı andan itibaren bizler gerçek düşmanın müdahale edeceği zamanı bekledik. Morallerinizin yüksek olduğunu biliyorum. Sizler ülkeyi saldırılara karşı korumak için hazırlıklısınız. Ancak sizden bunu emriniz altındakilere de sıradan vatandaşlara da intikal ettirmenizi istiyorum. Bu tarihi bir karşılaşma olacak ve biz bundan zaferle çıkacağız” dediği belirtildi.

Radikal.com.tr ve Ajanslar