'Esad yeşil ışık yaktı, İsrail'i biz vuruyoruz'

'Esad yeşil ışık yaktı, İsrail'i biz vuruyoruz'
'Esad yeşil ışık yaktı, İsrail'i biz vuruyoruz'

FHKC, Filistinlilerin Şam yakınlarındaki Yermuk Mülteci Kampı'ndaki çatışmalarda, silahlı muhaliflere karşı yönetimin yanında yer almıştı.

Merkezi Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi / Genel Komutanlık örgütü, İsrail'e dün akşamdan beri gerçekleştirilen füze saldırılarını üstlendi. Örgütün sözcüsü Esad'ın bu saldırılar için kendilerine 'yeşil ışık' yaktığını söyledi.

ŞAM – Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın, merkezi Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi / Genel Komutanlık (FHKC/GK) örgütüne, İsrail'e saldırı için yeşil ışık yaktığı öne sürüldü.

Suriye’den İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri’ne yönelik dün akşam saatlerinde başlayan top atışları bu sabah da devam etti.

FHKC/GK Sözcüsü Enver Reca, Esad yönetiminin “Golan Tepeleri'nden İsrail askeri hedeflerine saldırmaları için" yeşil ışık yaktığını söyledi.

Raca, hedeflerinin Golan Tepeleri’nde bulunan İsrail hedefleri olacağını belirtti.

Marksist gelenekten gelen FHKC/GK, Suriye'deki olaylarda muhaliflere karşı tutumuyla da biliniyor.

Öte yandan İsrail ordusundan bugün yapılan açıklamada sabah saatlerinde Suriye’den ateşlenen bir topun Golan Tepeleri’nde bir açık alana isabet ettiği, herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Böylece son 24 saat içinde Golan Tepeleri, Suriye tarafından yapılan atışlarla üçüncü kez vurulmuş oldu. Dün de Suriye topraklarından ateşlenen iki füze İsrail tarafındaki açık alanlara isabet etmişti.

İsrail'de Şam’daki bazı hedeflere hava kuvvetleriyle saldırılar düzenlemiş, bu saldırılarda, Suriye rejimine muhalif olan Suriye İnsan Hakları Örgütü’nün açıklamasına göre 42 Suriye askeri hayatını kaybetmişti. 


AA-AP