Esad'dan askerlere bayram tebriği

Esad'dan askerlere bayram tebriği
Esad'dan askerlere bayram tebriği
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Şam'daki el Adil camisinde kıldığı namazın ardından açıklamalarda bulundu. Esad, 'Kuşkusuz ve her şeyden önce terör ve teröristlere karşı cephede savaşan, katil ve canilere karşı koyan her askerin bayramı kutlu olsun' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, bayram namazını devletin üst düzey yetkilileri ve din adamlarıyla birlikte başkent Şam’daki el Adil camisinde kıldı. Esad'a bayram namazında, Baas Partisi’nin üst düzey yetkililerinin yanı sıra, vatandaşlar da eşlik etti.

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, Esad, namaz çıkışı yaptığı konuşmada şöyle konuştu: 

“Tüm Suriyelilerin Kurban Bayramı'nı kutluyorum. Ölüm ve yıkım iradesine karşı, yaşam, var olma, çalışma ve üretme iradesiyle mücadele eden tüm Suriyelilerin bayramları kutlu olsun. Suriyelilere hizmet etmek için her sabah işine giden her memurun bayramı kutlu olsun. Herhangi bir alanda ya da herhangi bir sektörde çalışan, her sabah daha fazla üretim için uyanan her işçinin, her zanaatkarın bayramı kutlu olsun. Okulunda ya da üniversitesinde eğitimini ve öğretimini sürdüren, daha fazla ilim için çabalayan her öğrencinin bayramı kutlu olsun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geçiş sürecinde belki Esed ile gidilme gibi bir şey olabilir

'DÖRT YILDIR BAYRAMIN TADINI TATMADIK'

Kuşkusuz ve her şeyden önce terör ve teröristlere karşı cephede savaşan, katil ve canilere karşı koyan her askerin bayramı kutlu olsun. Şehit ailelerimizin, kahraman yaralı askerlerimiz ve ailelerinin bayramları kutlu olsun. Biz Suriyeliler olarak mücadele ve güçlü irademizi pekiştiren bu muazzam yiğitlerin bayramı kutlu olsun.

Merkel: Esad'la görüşülmeli

Dört yıla aşkın süredir Suriye’de bayramın tadını tatmadığımız doğrudur. Fakat ‘bayram mübarek olsun’ dediğimizde; bayramın bereketine, imanın bereketine, Allah’a, vatana ve halka inancın bereketine inanıyoruz. Bayramın bereketiyle hak sahibi olduğumuza inanıyoruz. Suriye’ye güven ve istikrarı yeniden getirecek yegane şey de bayramın bereketidir. Dolayısıyla sözlerimin sonunda diyorum ki; bayramınız mübarek, kurbanınız mübarek olsun."

ABD: Esad hemen gitmeyebilir

'Rusya, IŞİD'i, ABD'yle anlaşma olmasa da vuracak'

Erdoğan Putin'le görüşmek için Rusya'da, gündem Suriye