Esad'ın önünde yemin ettiler

Esad'ın önünde yemin ettiler
Esad'ın önünde yemin ettiler
Suriye'de 9 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen kabine revizyonunun ardından yeni hükümet ilk toplantısını gerçekleştirdi.

ŞAM - Kabine değişikliğiyle atanan, maliye, çalışma, sosyal işler ve tarım bakanları, Devlet Başkanı Beşar Esad'ın önünde yemin ederek, görevlerine başladı.

Yemin töreninin ardından hükümet üyeleriyle toplantı düzenleyen Esad, “İçinde bulunduğumuz şartlar vatandaşın hükümetten beklentisini yükseltmiştir” dedi. Esad, şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımızın beklentileri, bakanlıklara ve devlet kurumlarına ek bir sorumluluk getirmektedir. Bu sorumluluğu olumlu bir iş enerjisine çevirmeliyiz. Suriye 'yi hedef alan taraflar, programlı bir şekilde halkımızı hedef alıyorlar. Bu taraflar, vatandaşın düşünsel altyapısını da hedef almaktadır, bu tür hedef almalarla mücadele etmek için hepimizin çaba göstermesi gerekir.”

Öte yandan, Suriye Başbakanı Vail el-Halaki, Cumhurbaşkanı Esad’a güveni için teşekkür ederek, hükümetinin, halkın ihtiyaçlarını karşılamada çaba göstereceğini ve “terörist” grupların tasfiyesinde orduya her türlü desteği vereceğini vurguladı. (aa)