Eski Beyaz Saray Sözcüsü, McDonald's da işe başladı

Eski Beyaz Saray Sözcüsü, McDonald's da işe başladı
Eski Beyaz Saray Sözcüsü, McDonald's da işe başladı
Eski Beyaz Saray Sözcüsü Robert Gibbs, fast food zinciri McDonald's'ın basın halkla ilişkiler müdürlüğüne atandı

RADİKAL- Eski Beyaz Saray Sözcüsü Robert Gibbs, McDonald's firmasında küresel basın halkla ilişkiler müdürü olarak işe başladı.
Başkan Barack Obama'nın 2012 seçim kampanyası danışmanı ve Beyaz Saray eski sözcüsü Gibbs'in, uluslararası fast food restoran zinciri McDonald's'ın kürsel basın halkla ilişkilerinden sorumlu olduğu açıklandı. McDonald's firmasından salı günü yapılan açıklamada, Gibbs'in mart ayında emekliye ayrılan Bridget Coffing'in yerine atandığı bildirildi.

'BÜYÜK BİR DEĞİŞİM SÜRECİ İÇİNDE'
Gibbs'in, büyük bir değişim süreci içinde olduğu belirtilen McDonald's'daki yeni görevi nedeniyle, 2013'te başladığı NBC News ve MNSBC'deki yorumculuk görevinden de ayrıldığı kaydedildi.
The Incite Agency adıyla bir stratejik iletişim firmasının kurucu ortaklarından olan Gibbs, Beyaz Saray'daki görevinden 2011'de ayrılmıştı.
Başkan Obama'nın eşi Michelle Obama "Hadi İlerleyelim" adlı sağlıklı beslenme inisiyatifi başlatırken, ünlü fast food firmasını karşısına almıştı. Firma ayrıca, işçilerine ödediği asgari ücretin artırılması konusunda Obama yönetimi tarafından baskısı altında bulunuyordu.
Öte yandan, Başkan Obama'nın 2008 seçim kampanyası başkanı ve Beyaz Saray kıdemli danışmanı David Plouffe de Uber firmasında politika ve stratejisinden sorumlu kıdemli Başkan Yardımcısı olarak işe başlamasının ardından firmanın "baş danışman" kadrosuna geçti.

(AA)