Eski IMF 1 milyon dolarlık tazminat davası

Eski IMF 1 milyon dolarlık tazminat davası
Eski IMF 1 milyon dolarlık tazminat davası
ABD'de otel görevlisi Nafissatou Diallo'ya tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanıp delil yetersizliğinden hakkındaki dava düşen eski IMF Başkanı Strauss-Kahn, Diallo aleyhine bir milyon dolarlık tazminat davası açtı.

NEW YORK – Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre, Strauss-Kahn, Diallo'yu, "bilerek ve isteyerek güvenlik güçlerine yalan beyanda bulunmak ve bunun sonucunda, mesleki fırsatların kaybına neden olarak, kendisinin dünya çapındaki itibarına zarar vermekle" suçladı.

İlk etapta New York Post'un internet sitesinde görülen mahkeme belgelerinde, Strauss Kahn, bu olay olduğu dönemde kendisinin, bazıları tarafından Fransa'nın gelecekteki cumhurbaşkanı olarak görüldüğünü hatırlattı.

Kahn dava dilekçesinde, Diallo ile cinsel ilişkisinin "şiddet ve zorlama olmaksızın, karşılıklı rıza ile" olduğunu ifade etti.

Kahn, daha önce bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Nafissatou Diallo ile New York'ta "uygunsuz bir ilişki yaşadığını" kabul etmişti. "Bu, ahlaki bir hata ve bundan gurur duymuyorum" diyen Strauss-Kahn, tutuklandığı sırada "çok korktuğunu ve utandığını" söylemişti.