Eski IMF Başkanı Kahn için beraat talebi

Eski IMF Başkanı Kahn için beraat talebi
Eski IMF Başkanı Kahn için beraat talebi
Fransız savcıların, eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın 'fuhuşa teşvik ve aracılık etmek' iddiasıyla yargılandığı davada beraatını talep ettiği bildirildi.

RADİKAL - Fransız savcılar, eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın ‘fuhuşa teşvik ve aracılık etmek’ iddiasıyla yargılandığı davada beraatını talep etti. Lille kentindeki savcılar, Dominique Strauss-Kahn'a karşı yeterli kanıt olmadığının açık olduğunu bildirdi.

Savcılık açıklamasında, Strauss-Kahn davasında ne yeterli kanıt sunulduğu, ne de tanıkların onun fuhuşa teşvik ettiğini yeterli şekilde kanıtlayabildiği kaydedildi.

Strauss-Kahn fuhuştan yargı önünde


2011'DE İSTİFA ETMİŞTİ

Lille'deki mahkeme, Paris, Washington ve Lille'de düzenlenen seks partilerini aydınlığa kavuşturmaya çalışıyor. İddia makamı, kadınların seks partilerine para karşılığında katıldığını ileri sürüyor ve Fransa'da bu, suç kapsamına giriyor. 65 yaşındaki eski IMF başkanı ise partileri yalanlamazken, kadınlara yapılan ödemelerden haberi olmadığını ileri sürüyor.

Dominique Strauss-Kahn ABD 'de bir otel çalışanına tecavüz etmeye çalıştığı gerekçesiyle hakkında dava açılması üzerine 2011 yılında IMF Başkanlığı'ndan istifa etmişti.

Femen, Strauss Kahn'ı protesto etti