'Esrarengiz obje' ABD'yi karıştırdı

'Esrarengiz obje' ABD'yi karıştırdı
'Esrarengiz obje' ABD'yi karıştırdı
ABD'nin Güney California eyaleti semalarında görülen esrarengiz duman heyecan yarattı. Güneşin batmaya yakın bir saatinde gökyüzünde beliren çizgi halindeki dumanın bir füzeye ait olduğu sanıldı. Ancak ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan yapılan açıklamada söz konusu saatte füze fırlatılmadığın belirtildi.

Amerikan CBS News kanalının internet sitesinde yayınlanan görüntüler halkta heyecan yarattı. Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon duman bulutunun nereden ateşlendiğini ve bir füzeye ait olup olmadığını belirlemek için seferber oldu.

Ancak hem deniz, hem hava ve hem de kara kuvvetlerinden “füzeyi biz fırlatmadık" cevabı gelince herkesin kafası daha da karıştı.

Pentagon Sözcüsü Albay Dave Lapan, “Şu ana kadar Savunma Bakanlığı bünyesinde ulaşabildiğimiz hiç kimse füzenin kaynağının neresi olduğunu saptayamadı" dedi.

CBS helikopterinden çekilen görüntülerde, arkasında bir duman veya kristalleşmiş buhar izi bıraktığı sanılan cisim Güney California’daki LAX havaalanından havalanan bir uçağın çok yakınından geçerken görüntülendi.

Duman daha sonra Pasifik Okyanusu’nun 56 kilometre açıklarında gözden kayboldu


    ETİKETLER:

    İnternet