Evlerine giren hırsıza yardım ettiler

Evlerine giren hırsıza yardım ettiler
Evlerine giren hırsıza yardım ettiler
Amerika'da yaşayan Pablo Solorio, evini soymaya çalışırken kendini yaralayan hırsızın hastaneye gitmesine yardımcı oldu.

Amerika ’da her zaman duymayacağınız bir hırsızlık hikayesi yaşandı. Salt Lake City’de bir eve girmeye çalışan hırsız kendini yaralayınca evde yaşayanlardan yardım istedi. Evde oturanlar, ağır yaralanan adamın hastaneye ulaşması için yardımcı oldu.

Huffington Post'un haberine göre, evin camını kırıp içeri giren 20 yaşındaki hırsız, bu esnada kolunu kesti ve çok fazla kan kaybetmeye başladı. Camın kırıldığını duyan ev sahibi Pablo Solorio uyandı ve sesin geldiği yere doğru gitti. Yaralı hırsız, oturma odası ve koridor boyunca yardım isteyerek yürüdü ve sonunda yere yığıldı. Daha sonra Pablo Solorio’nun üvey babası hırsızı banyoya götürüp yarasıyla ilgilenirken, kızarkadaşı da ambulansı aradı.

Pablo Solorio’nun ifadesine göre hırsız kendini kovalayan insanlardan kaçtığını ve pencereden içeri atladığını söyledi. Ancak elinde Solorio ailesine ait bir oyun konsolu bulunuyordu ve ev sahipleri hikayeye inanmadılar. Buna rağmen önce polisi, ardından da ambulansı arayıp haber verdiler.

Hikayenin en ilginç tarafı ise şu: Pablo Solorio, evine giren hırsızla daha önce tanıştığını söylüyor. “Çocukla bir önceki haftasonunda tanışmıştım. O da benim adımı biliyordu ve ‘Pablo bana yardım et’ diye sesleniyordu.”

Polisler hırsızın adını açıklamazken, hastaneye götürüldüğünde durumunun ağır olduğunu, muhtemelen bir atar damarını kestiğini belirtiyor. 20 yaşındaki hırsız iyileştiği zaman hapishaneye gönderilecek.