Evsiz adamdan insanlık dersi: Köpeğim olmadan asla...

Evsiz adamdan insanlık dersi: Köpeğim olmadan asla...
Evsiz adamdan insanlık dersi: Köpeğim olmadan asla...
Amerika'da sokaklarda yaşayan Bernard Holland ve köpeği Oreo'nun hikayesi günün konusu oldu. Bir yardım kuruluşu hava sıcaklığı sıfırın altına düşünce Holland'ı evsizler tesisine götürmek istedi. Holland ise köpeğine de sıcak bir yuva bulunmadan bu yardımı kabul etmeyeceğini söyledi. Şimdi ikisi de bir bakım merkezinde. Havalar ısınınca tekrar biraraya gelecekler.

RADİKAL - ABD 'de Indianapolis‘teki evsizler kampında kalan 53 yaşındaki Bernard Holland ve köpeği Oreo'nun duygusal hikayesi şu sıralar Amerika'da gündemde.

Holland ve köpeği Oreo, uzun süredir çadırda yaşıyordu. Havaların aşırı soğuması üzerine evsizlere yardım eden merkez olan Horizon House'un sosyal yardım  görevlisi Mary Stickelmaier bir gece  Bernard Holland'a rastladı. Havanın sıfırın altına düşmesi üzerine Stickelmaier, Holland’ı geceyi geçirebileceği bir barınağa götürmek istedi.

Ancak Holland öneriyi reddetti. Holland, can yoldaşı Oreo’na da kalacak bir yer verilmedikçe barınağa gitmeyeceğini söyledi. Yardım görevlisine, dışarıdaki hava koşullarına köpeğinin dayanamayacağını dolayısıyla onu bırakamayacağını belirterek, Oreo için bir evlat edindirme planının yapılmasını talep etti.

Oreo için hemen Wigglebutt Köpek Evi adındaki köpek bakım tesisiyle iletişime geçildi ve köpek tesise kabul edildi. Tesis sahibi Ben Bierlein, Oreo’nun veteriner masraflarını da karşıladı. Asıl amaç ise Oreo ve Holland’ın tekrar buluşabilmesini sağlamak.Holland şimdi çok mutlu olduğunu söylüyor. “Hem köpeğime sahip çıkıldı hem de üzerimde beni sıcak tutmaya yetecek kadar battaniye var” diyor. Oreo’yu düzenli olarak ziyaret ediyor ve tekrar buluşacakları günü iple çekiyor.

(Kaynak: nolm.us)