Facebook'un başkan adayı!

Facebook'un başkan adayı!
Facebook'un başkan adayı!
Pakistan'ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, ülkesine dönerek başkanlığa aday olmayı planladığını söyledi. Gerekçesi sağlam: Facebook'ta 500 bin destekçim var!

LONDRA - Pakistan'ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, gelecek yıl ülkesine dönmeyi ve genel seçimde aday olmayı planladığını söyledi.
Müşerref, İngiliz Sky haber kanalına yaptığı açıklamada, Pakistan'da kendisine yöneltilen suçlamaların “ siyasi ” olduğunu, ülkede kendisini destekleyen çok sayıda kişi bulunduğunu ifade etti.
“Facebook'ta 500 bin destekçim var. Bunların yüzde 92'si Pakistan'dan ve yüzde 50'si 18-34 yaş arası kişiler” diyen Müşerref, ülkesine kesin dönüş tarihini ise açıklamadı.
Pakistan'da son dönemde desteğini artıran ve siyasetçi olan eski kriketçi İmran Khan'la ilgili ise Müşerref, “İmran Khan benim için bir sorun değil, ikimizin de destek aldığı zemin neredeyse aynı. Gençlik ve kadınlar arasında ikimiz de popüleriz. Azınlıklar arasında da popüleriz, dolayısıyla ikimiz arasında bir ortak zemin var” diye konuştu.
Ancak İmran Khan'ın, Pakistan'a dönmesi durumunda Müşerref'le ortaklık kurmayı düşünmediği bildiriliyor.BUTTO CİNAYETİNDEN SORUMLU TUTULMUŞTU
Müşerref, bu yıl ocak ayında da Pakistan'a gitmeyi planladığını söylemiş ancak gitmemişti. 69 yaşındaki Pervez Müşerref, ülkesinde Benazir Butto suikastına karışmakla suçlanıyor. Askeri darbeyle iktidara gelerek 2001’den ve 2008’e kadar devlet başkanlığı yapan Müşerref, Butto suikasti iddiaları nedeniyle, “bir devlet başkanının azledilmesinin ülke için iyi olmayacağını belirterek” istifa etmişti. Öte yandan Pakistan'da genel seçimin kesin tarihi henüz belirtilmedi. Ulusal Meclis’in 18 Mart 2013'e kadar seçim tarihini açıklaması gerekiyor. (AA)


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Facebook

  ,

  Londra

  ,

  Pakistan

  ,

  Aday

  ,

  YAŞ

  ,

  haber

  ,

  ülke

  ,

  siyasi

  ,

  istifa