Fethullah Gülen: Protestocular bir çayımızı içer gider

Fethullah Gülen: Protestocular bir çayımızı içer gider
Fethullah Gülen: Protestocular bir çayımızı içer gider
Fethullah Gülen'e karşı sert bir protesto için Pensilvanya'daki evine gitmeye hazırlanan göstericilere Gülen'den mesaj geldi.

Sosyal medyada birkaç gündür ABD ’nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen’e yapılacak bir protestonun duyuruları yayınlanıyor.

Gülen’in açık adresinin verildiği ve 13 Temmuz’da evinin önünde toplanılması için çağrı yapılan duyuruda Gülen için ağır ifadeler kullanılıyor.

Gazeteci Armağan Yılmaz önderliğindeki grup amacını ‘Gülen gerçeğini tüm dünyaya anlatmak’ olarak açıklıyor. Grubun eylem planı ise şöyle:

1- İstiklal Marşı 2- Atatürk , silah arkadaşları ve gezi eyleminde cemaat polisi tarafından hunharca katledilen arkadaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu 3-10. Yıl Marşı 4-Hazırlanan bildirinin basına okunması ve dağıtılması 5-fetullah gerçeğinin basın aracılığı ile hem ABD'ye hem de Dünya'ya anlatılması 6-Eylemin bitişi

Bu sert çağrıya Fethullah Gülen’in cevabı ise, Gezi Parkı eylemleri sırasında verdiği diğer mesajlar gibi yumuşak olmuş. Hürriyet gazetesinden Tolga Tanış’ın Gülen cemaati içinden aldığını söylediği duyuma göre Fethullah Gülen ‘kapısına dayanacak’ grup için ‘gelenler bir çayımızı içip dönerler’ demiş.

Bu eylem için kaç kişinin toplanacağı bilinmiyor ancak protesto ve sonrasında yanacak olası diyalog şimdiden Türkiye ’nin gündeminde yerini almış durumda.