Fetih: Filistin'de Uzlaşı Hükümeti istifa edecek

Fetih: Filistin'de Uzlaşı Hükümeti istifa edecek
Fetih: Filistin'de Uzlaşı Hükümeti istifa edecek
Fetih Hareketi'nden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, Filistin'de Uzlaşı Hükümeti'nin 24 saat içinde istifa edeceğini öne sürdü.

RADİKAL - Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, Uzlaşı Hükümeti'nin 24 saat içinde istifasını sunacağını söylediği iddia edildi. Fetih Hareketi'nden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkiliye göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Fetih Devrim Konseyi toplantısında, Uzlaşı Hükümeti'nin 24 saat içinde istifasını sunacağını söyledi.

Abbas'ın, Hamas'ın da aralarında olduğu Filistinli gruplarla istişare içinde yeni bir hükümetin kurulması görevini tekrar Rami el-Hamdallah'a vereceği öne sürüldü.

İsrail: Yüzlerce sivilin ölümü hukuka uygun

Öte yandan, Hamas yetkililerinden Salah el-Berdevil, iddialarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Abbas'ın isteği üzerine gelen böyle bir istifa kararı Abbas'ın 'tek adamcılığını' gösteriyor. Bu, Filistin barışının tabutuna bir çivi daha çakmak anlamına gelir ki bu da kabul edilemez. Abbas'ın üzerine düşen, istifa ettirmek değil, ayrılığı bitiren anlaşmaları uygulamada ve görevlerini yerine getirmede hükümete hareket alanı açmaktır" dedi.

İsrail Filistinlilerin yüzlerce ağacını kesti

Filistin'de, Hamas ve Fetih arasında 7 yıl aradan sonra 23 Nisan 2014'te varılan milli mutabakat çerçevesinde 2 Haziran'da Rami el-Hamdallah başbakanlığında Uzlaşı Hükümeti kurulmuştu. (AA)

Mısır, Refah Sınır Kapısı'nı açtı