Fetih Ordusu, İdlib'deki karargahlarını boşaltıyor

Fetih Ordusu, İdlib'deki karargahlarını boşaltıyor
Fetih Ordusu, İdlib'deki karargahlarını boşaltıyor
Rusya'ya ait savaş uçaklarının Suriye'de operasyonlara başlamasının ardından Nusra liderliğindeki Fetih Ordusu'nun İdlib'deki karargahlarını boşalttığı bildirildi.

RADİKAL - Rusya 'nın  Suriye 'de bombardımanlara başlamasının ardından Nusra liderliğindeki Fetih Ordusu’nun İdlib’deki karargahlarını boşalttığı belirtildi. El Meyadin televizyonu, Rus uçaklarının saldırıları sebebiyle Fetih Ordusu ile Türkistan İslam Partisi’nin İdlib’deki karargahlarını tahliye etmeye başladığı bildirildi. Rus uçaklarının hava saldırılarının ardından İdlib’deki silahlı grupların çok sayıda kamyonla silahlarını kent dışına taşıdığı ifade edildi. 

El Kaide’nin Suriye kolu olan Nusra Cephesi ile Ahrar'uş Şam adlı silahlı grubun liderliğini yaptığı Fetih Ordusu geçtiğimiz mart ayında İdlib’i ele geçirmişti. İdlib ve Cisr eş-Şuğur’u ele geçiren Fetih Ordusu, Suriye Ordusu ve Hizbullah’ın Lübnan sınırındaki Zabadani’ye yönelik operasyonlarını durdurabilmek amacıyla İdlib’in Fua ve Kefraya beldelerine yoğun saldırılar başlatmış; ardından Zabadani, Fua ve Kefraya'yı kapsayan bir ateşkes anlaşması imzalandığı açıklanmıştı. (YDH)

Medvedev: Biz Rusya'yı terör tehdidinden koruyoruz

İngiltere: Rusya'nın hava saldırılarının yalnızca yüzde 5'i IŞİD'i hedef alıyor

Rusya: Jetlerimiz Suriye'de 24 saatte 20 kez havalandı