Fetih Ordusu Şii köylerine füze yağdırıyor

Fetih Ordusu Şii köylerine füze yağdırıyor
Fetih Ordusu Şii köylerine füze yağdırıyor
Nusra Cephesi öncülüğünde kurulan Fetih Ordusu adlı cihatçı koalisyonun, Şii köyleri Fua ve Kefraya'ya yüzlerce füze saldırısı gerçekleştirdiği bildirildi. Saldırılar sonucunda iki günde 7 kişi hayatını kaybederken, yüzlerce de yaralı olduğu açıklandı.

RADİKAL – El Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesi öncülüğünde Mart’ta kurulan ve yedi örgütten oluşan Fetih Ordusu adlı cihatçı koalisyon militanlarının kuşatma altında tuttukları Şii köylerine yüzlerce kez füze saldırısı gerçekleştirdiği açıklandı.

Militanların İdlib’in kuzeyinde bulunan Fua ve Kefraya adlı köylere düzenlediği saldırı sonucu iki günde en az 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada, saldırılarda yüzlerce kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Fetih Ordusu, haftalardır kuşatma altında tuttuğu Şii köylerine ağır saldırıyı 15 Temmuz’da başlattı. Cihatçı koalisyondan yapılan açıklamada, saldırının, “Zabadani'de ordu ve Hizbullah’ın başlattığı operasyonunun intikamını almak için” yapılacağı belirtilmişti.

Şii köylerinde 40 bin sivil Nusra kuşatması altında

İsrail Nusra militanlarını tedavi etmekten vaz mı geçiyor?

Ahrar uş-Şam Washington Post'tan seslendi: Gözünüzü açıp bizi görün

İsrail'den Suriye'deki cihatçı örgütlere silah temini

Eğit-donat iddiası: ABD her militan için 4 milyon dolar harcadı