Fetih Ordusu Şii köylerine yüzlerce füze attı

Fetih Ordusu Şii köylerine yüzlerce füze attı
Fetih Ordusu Şii köylerine yüzlerce füze attı
El Nusra Cephesi öncülüğünde kurulan Fetih Ordusu, Şii köyleri Fua ve Kefraya'ya bir günde 370 füze fırlattı ve en az beş bombalı araçla saldırdı.

RADİKAL - El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi öncülüğünde kurulan ve bünyesinde Ahrar'uş Şam'ı bulunduran Fetih Ordusu adlı cihatçı grup, Hatay karşısındaki İdlib'de Şii köyleri Fua ve Kefraya'ya bir kez daha ağır saldırı düzenledi. Örgütler, iki köye bir günde 370 füze fırlatırken, en az beş bombalı araçla saldırdı. 

Reuters'ın haberine göre, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, saldırılar sonrası Fetih Ordusu militanları ile ordu güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını aktardı. Can kaybı sayısı ise henüz bilinmiyor. 

Cihatçılar Şii köylerine saldırmaya devam ediyor: 1 günde 1200 roket!

Fetih Ordusu, haftalardır kuşatma altında tuttuğu Şii köylerine ağır saldırıyı 15 Temmuz’da başlattı. Cihatçı koalisyondan yapılan açıklamada, saldırının, “Zabadani'de ordu ve Hizbullah’ın başlattığı operasyonunun intikamını almak için” yapılacağı belirtilmişti. Militanlar daha önce de iki köye bir günde 1200 füze atmıştı. 

Fetih Ordusu Şii köylerine füze yağdırıyor

Fua ve Kefraya'da kuşatma altında 40 bin sivil yaşıyor.

Fetih Ordusu Şii köylerine saldırıyor: 16 ölü

Şii köylerinde 40 bin sivil Nusra kuşatması altında

Suriye'de yerel ateşkes sona erdi

Suriye'de üç bölgede ateşkes

Suriye'de İran-Türkiye arabuluculuğunda ateşkes