Filistin Devlet Başkanı Abbas: Putin'in IŞİD planını desteklemeye hazırız

Filistin Devlet Başkanı Abbas: Putin'in IŞİD planını desteklemeye hazırız
Filistin Devlet Başkanı Abbas: Putin'in IŞİD planını desteklemeye hazırız
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in IŞİD ile kapsamlı mücadele için sunduğu 'ortak cephe' teklifine olumlu baktıklarını açıkladı.

RADİKAL - Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Moskova ziyaretinde IŞİD'le mücadele hakkında açıklamalarda bulundu. Abbas, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in insiyatifini desteklemeye hazır olduklarını söyledi. 

Interfax'ın sorularını yanıtlayan Abbas, teröre ve aşırıcılığa karşı olduklarını belirterek, " Suriye 'de barış ve siyasi çözümden yanayız. Putin'in inisiyatifini desteklemeye hazırız" dedi. 

Putin: Suriye'de krizin, hükümeti güçlendirmekten başka çözümü yok

'BAĞIMSIZLIK TASARISI BU YILKİ OTURUMDA GÜNDEME GELEBİLİR'

Abbas, geçen yıl Fransa 'nın sunduğu, ancak ABD tarafından veto edilen, Filistin'in bağımsız bir devlet olarak tanınmasını öngören tasarı ile ilgili soruya yanıt verdi.

Filistin lideri Abbas, yeni tasarının bu yılki BM Genel Kurulu'na sunulabileceğini kaydetti. Putin ile tasarıyı gündemlerine aldığını da vurgulayan Abbas, oylamanın ise sonraki genel kurul toplantılarında yapılabileceğini belirtti. Abbas, ABD'nin tasarıyı yeniden veto etmesini beklediğini de sözlerine ekledi. (Sputnik) 

Esad'dan askerlere bayram tebriği

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geçiş sürecinde belki Esed ile gidilme gibi bir şey olabilir