Filistin: IŞİD'li Lieberman yakalansın

Filistin: IŞİD'li Lieberman yakalansın
Filistin: IŞİD'li Lieberman yakalansın
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın 'İsrail'e karşı olanların başını baltayla kesmek lazım' sözleri nedeniyle yakalama kararı çıkarmasını istedi.

RADİKAL - Filistin Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden (UCM) İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman hakkında yakalama kararı çıkarmasını istedi.

Sputnik'te yer alan habere göre, bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Lieberman'ın "Bize karşı olan Arapların başını baltayla kesmek lazım" sözleri, IŞİD'in vahşetine benzetildi. Bakanlık, "Bütün ülkeler ve İsrail hükümetini insaniyet namına bir tehdit teşkil eden IŞİD'ci Lieberman'ı yakalamaya ve boykot etmeye" çağırdı. 

Lieberman: Mavi Marmara özrü büyük bir hataydı

'BAKANLIK BARBARLIĞINI ENGELLEMEDİ'

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bir İsrail diplomatı olarak bakanlık koltuğunu işgal etmesi dahi Lieberman'ı, içinde sakladığı barbarca duygularını bu denli pervasızca ifade etmekten alıkoymamıştır. UCM'ye yapılacak başvuru dosyasına bu nefret söylemi içeren sözler de eklenecektir. UCM'yi, Lieberman hakkında yakalama kararı çıkarmaya davet ediyoruz."

Lieberman: İsrail'e karşı çıkan Arapların başını kesmek lazım

'İSRAİL TEHDİDİNE KARŞI FİLİSTİN'İ KORUMA' ÇAĞRISI

Bütün kesimleri ‘İsrail'in Arap ve Müslümanların hunharca katledilmesi' yönündeki ‘ resmi tahrikine' karşı sessizliklerini bozmaya davet eden bakanlık açıklamasında, uluslararası topluma da ‘Faşizmin İsrail toplumunda gelişerek siyasetinin zirvesine kadar çıkması ve işgal tehditlerine karşı Filistin halkını koruma' çağrısı yapıldı.

Lieberman, lideri olduğu Evimiz İsrail Partisi'nin Herzliya ilinde düzenlenen seçim mitinginde yaptığı konuşmada, "İsrailli Araplardan bizim yanımızda duranlar her şeyi elde edecek ama bize karşı olanların başını baltayla kesmek lazım. Yoksa bu topraklarda İsrail diye bir şey kalmaz" ifadesini kullanmıştı.

Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere: İsrail sizin eviniz