Filistin'de Mahmut Abbas'a saray tartışması!

Filistin'de Mahmut Abbas'a saray tartışması!
Filistin'de Mahmut Abbas'a saray tartışması!
Filistin'de inşa edileceği açıklanan devlet başkanlığı sarayı tartışma başlattı.

RADİKAL - Filistinli yetkililer, Batı Şeria’nın Ramallah kentinde inşa edilecek sarayın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın kişisel mülkiyeti olmayacağını, Filistin Yönetimi’ne ait olarak hizmet vereceğini ve dünya liderlerinin bu sarayda ağırlanacağını ifade etti.

Filistinli yetkililer, 13 milyon dolara mal olacağı resmi olarak açıklanan sarayın inşa masrafının da uluslararası bağışçılar tarafından karşılanacağını söyledi. Filistin Yönetimi’ne bağlı Filistin Kalkınma ve Yeniden Yapılanma Ekonomik Konseyi’nin (PECDAR) internet sitesinde sarayın çizimi yayınlandı.

İKİ HELİKOPTER PİSTİ

Sitede, “Devlet Başkanlığı Misafir Sarayı” adıyla anılan konutun 27 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacağı belirtildi.

Bu alan içinde idari personel ve güvenlik görevlileri için de bir başka bina yer alacak.

Bunlara ek olarak iki helikopter iniş pisti yapılacak. Ancak Filistin halkının İsrail işgali altındaki zor hayat koşulları ortadayken böyle bir saray yapılmasının büyük tepki çekeceği yorumları yapılıyor.

İsrail basını, bunun Abbas yönetimine tepki olarak Gazze Şeridi’ni kontrol eden Hamas’ın güçlenmesine neden olabileceğini yazdı. (Hürriyet)
Mahmut Abbas'ın, Ak Saray ziyareti çok konuşulmuştu...


  http://www.radikal.com.tr/142573514257351

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İslam ülkelerindeki Sefaletin asıl nedeni, - ahzap

  Geri kalmışlığın nedeni de emperyalistlerin sömürüsü değil.İslam ülkelerindeki yöneticilerin iktidarlarını sürdürmek için geri kalmışlığa cehalete ihtiyaç duymalarıdır.Bu nedenle okul yerine cami,bilim yerine saraylar yaparlar.Cahil halkı dış düşman palavrası ile kandırmak kolaydır,Saraylarını devletin büyüklüğünün göstergesi olarak yutturmak da.Filistinli çocukların göz yaşlarının asıl nedeni halkın yaşama umudunu dahi sömüren yöneticilerdir.Buna Arafat da dahildir.Şunu da unutmayın"Allahın yeryüzündeki gölgesi" olarak tanıtılan Recebin oğlu 21 gün askercilik oynarken "Çıfıt"Netenyahunun oğlu 3 sene askerlik yapıyor.