Filistinli ailenin evine saldırıda gözaltılar

Filistinli ailenin evine saldırıda gözaltılar
Filistinli ailenin evine saldırıda gözaltılar
Dört ay önce Batı Şeria'da bir Filistinli ailenin evinin kundaklanmasıyla bağlantılı olarak bazı kişilerin gözaltına alındığını açıklarken, kişilerin sayısı ve kimliği belirtilmedi.

RADİKAL - İsrailli yetkililer, Batı Şeria’da bir Filistinli ailenin evinin kundaklanmasıyla bağlantılı olarak bazı kişilerin gözaltına alındığını açıkladı. Duma köyünde dört ay önce düzenlenen saldırıda, Saad ve Riham Davabşa ile bir-buçuk yaşındaki oğulları Ali hayatını kaybetmişti. Çiftin diğer oğlu dört yaşındaki Ahmed’in tedavisi sürüyor.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, İç İstihbarat Servisi Şin Bet’ten yapılan açıklamada, gözaltına alınan kişilerin, “Yahudi bir terör örgütüyle bağlantıları olduğuna inanıldığı” belirtildi. Gözaltına alınan kişilerin kimliği ve sayısına ilişkin bilgi verilmedi. Saldırı, dünya genelinde yankı uyandırmıştı.

Dünya bu ölümü konuşuyor

Yahudi yerleşimciler olduğu belirtilen saldırganlar Filistinli ailenin evine yangın bombası atmıştı. Evin duvarlarına "İntikam" yazılmıştı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, saldırıyı “Terör eylemi” olarak niteledi. Saldırıyla ilgili olarak başlatılan soruşturmada açıklama yapma yasağı var.

'İsraillilere saldırdığı düşünülen Filistinliler gözaltına alınmak yerine vuruluyor'

İran'dan Filistinli bebeğin öldürülmesine kınama