Filistinli avukat viral olan fotoğrafını anlattı

Filistinli avukat viral olan fotoğrafını anlattı
Filistinli avukat viral olan fotoğrafını anlattı
Filistinli avukat Hasan Ajaj, biber gazı kapsülüne tekme atarken çekilen ve viral olan fotoğrafı hakkında ilk kez konuştu. Ajaj, 'Diğer ülkeler gibi bizim de yaşamaya hakkımız var' dedi.

RADİKAL – Filistinli avukat Hasan Ajaj, İsrail’in Filistinli eylemcilere biber gazlı müdahalesi esnasında çekilen fotoğrafı hakkında ilk kez konuştu. 26 yaşındaki Ajaj, fotoğrafta biber gazı kapsülüne tekme atarken görülüyordu.

Associated Press’in haberine göre, 12 Ekim’de ajansın fotomuhabiri Majdi Muhammed tarafından çekilen fotoğrafın Filistinlilerin öfkesini gösterdiğini belirten Ajaj, “Bir Filistinli avukat olarak, halkımın bir parçasıyım, Filistin’in özgürlük dileğinin bir parçasıyım” ifadesini kullandı. Batı Şeria’nın Ramallah kentinde ailesinin sahibi olduğu bir restoranda söyleşi veren avukat, “Sosyal medya Filistinlilerin kendilerini diğer toplumlarla karşılaştırmasına yardımcı oldu. Diğer ülkeler gibi bizim de yaşamaya hakkımız var” dedi.

İsrail polisinden Filistinlilere tehdit: Hiçbirinizi sağ bırakmayacağız

12 Ekim’de Filistin Barolar Birliği Ramallah’ta bir yürüyüş düzenlemişti. Ajaj, yürüyüşün taş atmadan, barışçıl bir şekilde gerçekleştirildiğini söylerken, fotoğrafın çekildiği an hakkında, “Yalnızca biber gazına tekme atmak istedim. Biz avukatlarız, taş atmayız” dedi.

İsrail'den hastane baskını

Rowling: İsrail'in Filistin halkına tutumu vahşice

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı