Filistinli komutana 54 kez müebbet

Filistinli komutana 54 kez müebbet
Filistinli komutana 54 kez müebbet
İsrail mahkemesi, İkinci İntifada davasında İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanına 54 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

KUDÜS - Ramallah'ta bulunan İsrail Askeri Mahkemesi, Batı Şeria'da gerçekleşen "İkinci İntifada" davası kapsamında yargılanan İzzeddin el-Kassam Tugayları komutanı İbrahim Hamid'e 54 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Komutanın kardeşi Naim Hamid yaptığı açıklamada, “Mahkeme herhangi bir delile dayanmaksızın ve kardeşimin beyanı da alınmadan böyle bir karar almıştır. Kardeşimle görüştüğümüzde karardan etkilenmediğini ve maneviyatının yüksek olduğunu gördük” dedi.

Hamid, Ramallah'taki Ofer Askeri Kampı'nda bulunan İsrailli askerlerin huzurunda gerçekleştirilen mahkemenin sadece 20 dakika sürdüğünü belirtti.

28 Eylül 2000'de İsrail eski Başbakanı Ariel Şaron'un, askerler eşliğinde Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmesi, el-Aksa İntifadası olarak adlandırılan İkinci İntifada'nın başlamasına sebep olmuş, İzzeddin el-Kassam Tugayları, bu intifada sırasında önemli bir rol üstlenmişti. (aa)


  ETİKETLER:

  İsrail

  ,

  Mahkeme

  ,

  eylül

  ,

  hapis

  ,

  batı