Fillere işkence yapıldı, kalabalık eğlendi

Fillere işkence yapıldı, kalabalık eğlendi
Fillere işkence yapıldı, kalabalık eğlendi
Hindistan'da yerel bir hasat festivalinin açılışında çekilen fil dövüşü görüntülerinde, hayvanların dövüşmeye zorlandıkları ve kalabalıkların neşeli bir şekilde izlediği görüldü.

RADİKAL – Hindistan’ın kuzeydoğusunda bulunan Assam eyaletinde çekilen fil dövüşü görüntüleri kan donduruyor. Hayvan hakları aktivistlerinin ‘işkence’ olarak tanımladığı görüntülerde fillerin dövüşmeye zorlandığı görülüyor. Yerel bir hasat festivalinin açılışındaki fil dövüşünü kalabalıkların neşeli bir şekilde izlediği de dikkat çekti.

Mirror’da yer alan habere göre, hayvanseverler, fillerin çok küçük yaştan itibaren dövüşmeye zorlandığını söylüyor. Festival kapsamında yaklaşık bir düzine filin çubuklarla dövülerek dövüştürüldüğü belirtilirken,  Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA), videoyu “mide bulandırıcı” olarak tanımladı.

PETA sözcüsü Elisa Allen, “Filleri dövüştürmek yasadışıdır ve PETA Hindistan’ın müfettişleri bu duruma dahil olanları bulacak ve hapis cezası almaları için mücadele edecek” dedi.


    ETİKETLER:

    Hindistan

    ,

    hapis