Film galasına kanlı saldırı

Film galasına kanlı saldırı
Film galasına kanlı saldırı

Polis radyosu, sinemanın otoparkında ikinci bir bomba ihtimali olduğunu bildirirken, olay yerine bir bomba imha ekibi sevk edildi

Batman Dark Knight Rises(Batman: Kara Şövalye Yükseliyor) filminin ABD'nin Colorado eyaletinin Aurora şehrinde düzenlenen ilk gösterimininde açılan ateşte 12 kişi hayatını kaybetti

Batman Dark Knight Rises filminin ABD'nin Colorado eyaletinin Aurora şehrindeki ilk gösterimi sırasında düzenlenen saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti. Saldırının ardından Başkan Barack Obama yatağından kaldırıldı.

Reuters'ın yerel KOA radyosuna dayandırdığı haberine göre, Batman Dark Knight Rises (Kara Şövalye Yükseliyor) filminin Aurora'da bulunan Century 16 sinemasında gece 00.00'da yapılan ilk gösterimi sırasında gaz maskeli kişi tarafından ateş açıldı.

Bazı yerel kaynaklar ise sinemada bir patlama olduğunu öne sürdü. Silahla ateş açan saldırganın bir duman ya da göz yaşartıcı gaz bombası atmış olma ihtimali üzerinde duruluyor.

EN AZ 12 ÖLÜ
Emniyet Müdürü Dan Oates olayda 12 kişinin öldüğünü açıkladı. Yaralı sayısının ise 38 olduğu belirtildi.
Yaralılar civardaki hastanelere kaldırılırken, bölgedeki sağlık kurumlarında acil durum alarmı verildi.

OBAMA'YI YATAĞINDAN KALDIRDILAR
ABD kanalları Başkan Obama'nın yatağından kaldırılarak saldırıyla ilgili bilgilendirildiğini aktardı.

Saldırı sırasında Florida'da olan Obama, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "korkunç ve trajik" saldırı karşısında "şok olduğunu ve üzüldüğünü" belirterek, ülkeyi "tek bir Amerikan ailesi gibi birlik olmaya" çağırdı. Obama, yönetiminin, Aurora halkını desteklemek için elinden gelen herşeyi yapacağını söyledi.

NOLAN’IN ÜÇÜNCÜ BATMAN’İ
Dünyaca ünlü Batman serisinin son filmi Dark Knight Rises'ın yönetmeni Christopher Nolan. Yönetmenin çektiği Batman serisinin bu üçüncü ve son filminin başrollerinde Christian Bale, Gary Oldman ve Tom Hardy gibi Hollywood'un ünlü oyuncuları yer alıyor. Dark Knight Rises da, Kedi Kadın karakteri de Anne Hathaway'in oyunculuğuyla geri dönüyor.

Çizgi kahraman Batman'den uyarlanan 2005 tarihli Batman Begins (Batman Başlıyor) ve 2008 tarihli The Dark Knight (Kara Şövalye) serinin ilk iki filmiydi.

Filmin senaryosunu Christopher Nolan ve Jonathan Nolan beraber kaleme alırken, filmin yapım ekibinde üçlemenin ilk iki filminde beraber çalıştığı isimler var. Filmin müzikleri ise Oscarlı müzisyen Hans Zimmer'a ait.

Film, Türkiye 'de vizyona 27 Temmuz'da girecek.

ŞÜPHELİNİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
Saldırıyla ilgili 24 yaşında James Holmes isimli beyaz bir erkek şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Polis ikinci bir saldırgan olmadığını açıkladı.

Holmes'un saldırı sırasında siyah giyindiği ve üzerinde kurşun geçirmez yelek olduğu belirtildi.
Aralarında saldırı silahı da bulunan dört tüfek ele geçirildi. Polis ve FBI ajanları şu saatlerde şüphelinin evinde arama yapıyor.

OLUMSUZ YORUM KIYAMET KOPARMIŞTI
Dark Knight Rises ABD'de vizyona girer girmez tartışmaları da beraberinde getirdi. Seyirci yorumlarının toplandığı Rotten Tomatoes internet sitesinde filmle ilgili birkaç olumsuz yorum çıkması üzerine Batman fanatikleri siteyi topa tuttu.

Gelen yüzlerce tehdit e-postası üzerine Rotten Tomatoes, önceki gün Dark Knight Rises'ın sayfasını yorumlara kapattı. Bu olayın ardından sinema salonuna düzenlenen saldırı, "Acaba bağlantılı olabilir mi?" sorularını da akıllara getirdi.

LANETLİ SERİ
Bugün yaşanan katliam, Nolan'ın Batman serisindeki ilk dram değil. Serinin Kara Şövalye isimli filminde Joker rolüyle büyük beğeni toplayan 28 yaşındaki aktör Heath Ledger, filmin çekimlerinde kısa bir süre sonra, Manhattan'daki evinde ölü bulunmuştu.

Ledger'in ölüm nedeni, reçeteli ilaçları yanlış kullanması olarak açıklanmıştı. (hürriyetplanet)