Finlandiya Cumhurbaşkanı: Putin ve Erdoğan arasında aracı oldum

Finlandiya Cumhurbaşkanı: Putin ve Erdoğan arasında aracı oldum
Finlandiya Cumhurbaşkanı: Putin ve Erdoğan arasında aracı oldum
Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Putin ve Erdoğan arasında aracı olduğunu belirterek, 'Ülkemizin küçük olmasına bakmaksızın batı ve doğu arasında ilişkilerin sağlanmasında önemli rol oynuyoruz' dedi.

RADİKAL - Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında aracı rolünü oynadığını söyledi.

Niinistö yaptığı açıklamalarda, "Ülkemizin küçük olmasına bakmaksızın batı ve doğu arasında ilişkilerin sağlanmasında önemli rol oynuyoruz. Geçen sefer sırasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Başkanı Putin ile bir araya gelme fırsatı elde ettim ve ikisinin de birbirlerine mesajları vardı" ifadelerini kullandı.

Alman parlamentosu IŞİD operasyonları tezkeresini onayladı


Cumhurbaşkanı Niinistö, Erdoğan ve Putin ile görüşmelerinin nerede gerçekleştirdiğini belirtmedi. En son iki lider 30 Kasım'da düzenlenen Paris İklim Zirvesi'ne katılmışlardı.

IKBY'den Rusya'ya yalanlama


Rus haber ajansı Ria Novosti'de yer alan habere göre Niinistö, Avrupa Birliği'nin de barışın sağlanmasındaki rolünün altını çizerek, AB'nin uluslararası ilişkilerdeki rolünün artmasını ümit ettiğini belirtti. (DHA)

Başbakan Davutoğlu: Rusya'ya somut teklifler sunuldu