First Lady'den saraya veda

First Lady'den saraya veda
First Lady'den saraya veda
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın, birlikte yaşadığı Valerie Trierweiler'le ayrılacaklarını resmen açıklayacağı öne sürüldü.

Closer adlı dergi Cumhurbaşkanı’nın film yıldızı Juliet Gayet ile iki yıldır ilişkisi olduğunu öne sürmüş ve bunu “kanıtlayan” fotoğraflar yayımlamıştı. Gayet ile ilişkisini hiçbir zaman reddetmeyen Hollande, gazeteci Trierweiler ile ilişkisinde “zor bir dönem” yaşadıklarını söylemişti. First Lady Valerie Trierweiler dergideki iddiaların yer aldığı gün hastaneye kaldırılmıştı. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Trierweiler için dört çocuğunun annesi Sosyalist siyasetçi Segolene Royal’den ayrılmıştı. Trierweiler bir hafta hastanede kaldıktan sonra Versailles yakınlarındaki bir resmi konuta yerleşmişti.

Le Parisien gazetesi, First Lady’nin cumartesi günü buradan ayrılıp Paris’teki kendi dairesine geçeceğini yazdı. Gazeteye göre yakın çevresi, olanları “oldu-bitti” diye niteleyen Trierweiler’in ayrılma kararı aldığını söyledi. Fransız basınına göre, Cumhurbaşkanlığı’ndan bugün açıklama yapılması bekleniyor.

Gayet, Closer dergisini mahremiyet haklarını çiğnediği suçlamasıyla dava edeceğini açıklamıştı. Dergi, 41 yaşındaki Gayet ile 59 yaşındaki Hollande’ın ilişkisinin 2012 başkanlık seçimleri kampanyası sırasında başladığını yazmıştı. (BBC Türkçe)