Foley'nin annesinden Obama yönetimine tepki

Foley'nin annesinden Obama yönetimine tepki
Foley'nin annesinden Obama yönetimine tepki
Terör örgütü IŞİD'in geçen yıl Ağustos'ta öldürdüğü James Foley'nin anne ve babası, Obama yönetimine tepki gösterdi ve 'Oğlumuzun öncelikler arasında olduğunu hissetmedik' dedi.

RADİKAL – Terör örgütü IŞİD’in geçen yıl Ağustos ’ta başını keserek infaz ettiği ABD ’li gazeteci James Foley’nin annesi ve babası, FoxNews’ta katıldıkları bir programda Obama yönetimine tepki gösterdi. Gazetecinin annesi Diane Foley, daha önce yaptığı açıklamalarda da ABD Başkanı Barack Obama’yı eleştirmişti.

Daily Mail’de yer alan habere göre, yönetimin durumu iyi idare edemediğini belirten aile , Beyaz Saray’ın kendileriyle iletişim kurma konusunda da zayıf kaldığını söyledi. Oğullarının yeteri kadar önemsenmediğini vurgulayan Diane Foley, “Her ne kadar bize en baştan beri Jim’in öncelikler arasında olduğu ve yönetime güvenmemiz gerektiği söylense de böyle olduğunu hissetmedik. Dört ABD’li rehine için kimse sorumluluk üstlenmiyordu. Kimse sorularımızı yanıtlayamıyordu. Jim, eve dönmek için hükümete güveniyordu. O, çok umutluydu ve hükümetin bir yol bulacağından emindi” ifadelerini kullandı.

IŞİD kurbanının ailesi tepkili: Daha fazla şey yapılabilirdi

IŞİD, ABD'li gazetecinin başını kesti


Geçen günlerde ortaya çıkan bir raporda, IŞİD’in, Foley’nin serbest bırakılması karşılığında 750 bin dolar istediği ve Obama yönetiminin rehinenin tutulduğu binayı tespit ettiği, ancak yaşanan trajediyi engelleyemediği belirtilmişti.

Cantlie'den ailesine: Hayatınıza devam edin

Japonya 'Cihatçı John'u arıyor

Bild: IŞİD, James Foley'nin cesedini satışa çıkardı

Foley'nin annesi: ABD hükümeti oğlumu yüz üstü bıraktı