Fotoğrafçı 'kıskanç' Michelle'i savundu

Fotoğrafçı 'kıskanç' Michelle'i savundu
Fotoğrafçı 'kıskanç' Michelle'i savundu
Nelson Mandela için düzenlenen törende ABD Başkanı Barack Obama'yı Danimarka Başbakanı Helle Thorning- Schmidt ve Britanya Başbakanı David Cameron ile 'selfie' pozu verirken görüntüleyen fotoğrafçı 'Fotoğraflar bazen yalan söyleyebilir" dedi.

AFP fotoğrafçısı Roberto Schimdt, First Lady’nin Obama’nın ‘selfie’ pozuna ve Danimarka Başbakanı Schimdt ile ‘samimiyetine’ sinirlenip kıskançlık krizine girdiği şeklinde yorumlanan fotoğrafların yanlış yorumlandığını savundu. Fotoğraflarda First Lady’nin Obama ile Schmidt’e sert bakışlar fırlattığı görülüyordu.

Fotoğrafçı Schmidt ise “Fotoğraflar yalan söyleyebilir. Aslına bakarsanız daha birkaç saniye önce Michelle Obama Schimdt ve Cameron’la şakalaşıyordu” dedi.

Schmidt, Obama’nın bir cenaze töreninde neden ‘eğlenceli pozlar’ verdiği eleştirilerine ise şöyle yanıt verdi: “Daha çok bir karnaval havası hâkimdi. Dünya liderleri de sizin benim gibi insan. Kimse tören boyunca ifadesiz bir suratla oturamazdı. Yerlerinde olsam ben de aynısını yapardım.” (JOHANNESBURG- NY TIMES)


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  First Lady

  ,

  Barack Obama