Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Sarkozy görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Sarkozy görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Sarkozy görüştü
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ana muhalefet partisi lideri Sarkozy ile görüştü. Sarkozy, 'Terörle mücadelede görüşlerimiz aynı' açıklamasında bulundu.

RADİKAL - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkeyi sarsan terör saldırılarının ardından muhalefet liderleri ile istişareleri çerçevesinde ana muhalefetteki Halk Hareketi Birliği (UMP) lideri Nicolas Sarkozy'yi bugün Elysee Sarayı'nda kabul etti.

Şerif Kuaşi'nin 2005'te çekilen görüntüleri ortaya çıktı


Sarkozy, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, terörle mücadele konusunda Hollande ile görüşlerinin aynı yönde olduğunu söyledi. Terörle mücadelenin kararlılıkla sürmesi gerektiğini belirten Sarkozy, "Terör tehdidi artarken teröre karşı alınacak önlemler de artırılmalı" dedi.

Charlie Hebdo'dan 'yayına devam' kararı


TERÖRE KARŞI GÜÇLÜ CEPHE

Mizah dergisi Charlie Hebdo'nun ofisine dün düzenlenen ve 12 kişinin ölümüne yol açan saldırıyı "barbarlık" olarak niteleyen ve kınayan eski Cumhurbaşkanı Sarkozy, teröre karşı bütün Fransızların güçlü bir cephe oluşturmasını istedi. Sarkozy, saldırıyı kınamak için Paris'te düzenlenecek gösteri yürüyüşüne katılacağını belirterek, bu yürüyüşle terörle mücadele konusunda sağduyu içinde kararlı ve güçlü bir mesaj verilmesini istedi.

Charlie Hebdo katliamının ardından Fransa'daki camilere saldırı

Hollande'ın bugün Sarkozy dışında diğer siyasi parti liderleri ile meclis ve senato bakanları ile görüşmesi bekleniyor. (AA)

 

Papa, Charlie Hebdo saldırısı kurbanları için dua etti

Charlie Hebdo saldırısını iki kardeş ve bir lise öğrencisi yaptı

Cockburn: Esad'la ateşkes cihatçı şiddeti durdurabilir