Fransa da Suriye'ye müdahaleye hazır

Fransa da Suriye'ye müdahaleye hazır
Fransa da Suriye'ye müdahaleye hazır
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'nın Suriye'de masum insanları gazlama "talihsiz" kararını alanları cezalandırmaya hazır olduğunu söyledi.

Fransa 'nın değişik ülkelerdeki büyük elçilerinin Elysee Sarayı'ndaki geleneksel toplantısında açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'nın Suriye 'de talihsiz bir şekilde masum insanları gazlama kararını alanları cezalandırmaya hazır olduğunu söyledi.

"Tüm dünya , Suriye'de kimyasal silahların kullanıldığı haberinin doğrulanmasından sonra ürperdi" diyen Cumhurbaşkanı François Hollande; "Eldeki tüm işaretler kimyasal silahın Suriye rejimi tarafından kullanıldığını gösteriyor ve bu olay bir kere daha rejimi dünyanın gözünde mahkum etti. Fransa, Suriye muhalefetine bir seneden beri yardımda bulunuyor. Bugünden itibaren sorumluluğumuzun derecesi değişmiştir. Bundan sonra yapılması gereken BM araştırması bitiminde, Suriye'ye verilecek en uygun cevabın araştırılmasıdır. Şam'ın yaptığı bu kimyasal saldırı cevapsız kalmayacaktır" dedi.