Fransa, kadın saldırganın nasıl kaçtığını araştırıyor

Fransa, kadın saldırganın nasıl kaçtığını araştırıyor
Fransa, kadın saldırganın nasıl kaçtığını araştırıyor
Paris Porte de Vincennes semtindeki market bulunanları rehin aldıktan sonra yapılan baskınında ölü olarak ele geçirilen Amedy Coulibaly'nin eşi Hayat Boumedienne'in nasıl sırra kadem bastığı Fransa'da günün sorusu oldu.

RADİKAL-Fransız polisi market baskınında öldürülen Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene’yi arıyor. Paris Porte de Vincennes semtinde ölü olarak ele geçirilen Amedy Coulibaly'nin hayat arkadaşı Hayat Boumedienne'in nasıl sırra kadem bastığı Fransa 'da günün sorusu oldu. Charlie Hebdo saldırısından bir gün sonra öldürülen kadın polis cinayetinde önemli bir rol oynadığı düşünülen Hayat Boumedienne, bu cumartesi günü tüm Fransa emniyet güçleri tarafından aktif bir şekilde aranıyor. Boumedienne 2014 senesi boyunca Chérif Kouachi ' nin karısı ile 500 kere telefonlaşmış. Hayat Boumedienne'in Charlie Hebdo saldırganlarından Chérif Kouachi'nin karısı Izzana Hamyd ile 2014 senesi boyunca 500 telefon konuşması yaptığı öğrenildi, polis Izzana Hamyd'i göz altına aldı, sorgulaması hala devam ediyor. 2009 senesinde kara çarşafa giren zanlının kapanmadan önceki yüzü ve çarşaflı hali tüm Avrupa polis teşkilatlarına bildirildi.
7 çocuklu bir ailenin ferdi olan Hayat 8 yaşlarındayken annesinin ölümü üzerine bakıcı bir aileye verilmiş, Amedy Coulibaly'nin ikinci eşi olduğu belirtilen Boumedienne Fransa emniyet güçlerince "tehlikeli kişi" olarak aranıyor.


Engin AKGÜRBÜZ/ FRANSA/DHA