Fransa ve Azerbaycan'dan Erdoğan'a taziye mesajı

Fransa ve Azerbaycan'dan Erdoğan'a taziye mesajı
Fransa ve Azerbaycan'dan Erdoğan'a taziye mesajı
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptıkları telefon görüşmelerinde Ankara'da 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde gerçekleşen patlama nedeniyle taziyelerini iletti.

RADİKAL - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları telefon görüşmelerinde, Ankara 'daki terör saldırısı dolayısıyla taziye dileklerini iletti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hollande ve Aliyev, Ankara'da birçok insanın hayatını kaybetmesine ve birçok insanın yaralanmasına yol açan terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirterek, taziyelerini bildirdi.

ABD ve Rusya'dan katliam açıklaması

Her iki lider de menfur saldırının kendilerini de derinden üzdüğünü, bu acılı günde Türkiye 'nin yanında olduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Aliyev'in, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileğinde bulunduğunu da belirtti. (AA)

Almanya Dışişleri Bakanı Ankara'daki saldırıları kınadı

Başsavcı Kodalak: Ankara'daki patlamada 47 kişi öldü

Ankaralılar patlama sonrası kan vermek için acil servislere koştu