Fransa'da 115 bin güvenlik görevlisi seferber

Fransa'da 115 bin güvenlik görevlisi seferber
Fransa'da 115 bin güvenlik görevlisi seferber
Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından ülkede güvenliğin sağlanması için 115 bin güvenlik görevlisi seferber edildi.

RADİKAL - Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Cuma günü başkent Paris'te düzenlenen saldırıların ardından ülkede güvenliğin sağlanması için 115 bin kişiyi seferber ettiklerini söyledi. Bernard Cazeneuve bu amaçla görevlendirilen polislerin, askerlerin ve jandarma birliklerinin ülkenin dört bir yanında görev yaptıklarını belirtti.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Cazeneuve ayrıca militan olduklarından şüphelenilen kişilere yönelik operasyonlarda dün gece 128 adrese baskın düzenlendiğini açıkladı. Fransız bakan 2007-2012 yılları arasında yüzde 17 azalan polis teçhizatını da artırma sözü verdi. Fransa'da polis önceki gece de 160'dan fazla adrese baskın düzenlemiş ve 23 kişiyi gözaltına almıştı. Fransız medyası, Paris yakınlarındaki Bobigny bölgesindeki baskınlardan birinin saldırganlardan biri tarafından kullanıldığını yazdı.

Hollande: Düşmanımız Esad değil IŞİD

Belçika emniyeti ile işbirliği yapan Fransız polisi özellikle zanlılardan Salah Abdeslam'ı arıyor. Abdeslam'ın ülkesi Belçika'ya kaçtığı sanılıyor. Zanlının yeni fotoğraflarını yayımlayan Belçika polisi halktan, Abdeslam'ı görenlerin polise haber vermelerini istedi.

IŞİD'den Anonymous'a yanıt: Aptallar

Paris'te Bataclan Konser Salonu ile bazı barlar, restoranlar ve Stade de France önünde düzenlenen saldırılarda 129 kişi hayatını kaybetmişti.

Nusra Cephesi'nden Paris saldırılarına destek

Kanada Başbakanı: Caminin kundaklanması beni derinden sarstı

CIA Başkanı: Paris'tekine benzer saldırılar devam edecek