Fransa'da düşen uçakta 16 öğrenci var

Fransa'da düşen uçakta 16 öğrenci var
Fransa'da düşen uçakta 16 öğrenci var
Fransa'nın güneyinde düşen ve 150 kişinin hayatını kaybettiği Germanwings uçağında İspanya'dan 16 öğrenci ve 2 öğretmenin bulunduğu belirtildi.

RADİKAL - Alman uçak şirketi Germanwings'in Barselona-Düsseldorf 4U9525 kodlu seferi için 144 yolcusu ve 6 mürettebatı ile havalanan Airbus A320 tipi uçağın Fransa 'da düşmesi, Almanya 'da büyük bir yasın yaşanmasına neden oldu. Uçakta Türk yolcularında olduğu belirtilirken, yolcuların 67'sinin Alman vatandaşı olduğu ve çok sayıda İspanya vatandaşının da uçakta bulunduğu belirtildi.

Uçakta Gelsenkirchen kenti yakınlarında bulunan Hertern kasabasından bir liseden (Gymnasium) 16 öğrenci ve iki de öğretmenden oluşan bir sınıfın da bulunduğu kaydedildi. Öğrencilerin, İspanya'dan gelen öğrenci grubuna karşılık İspanya'ya giden öğrenci grubu olduğu belirtildi.

Fransa'da uçak kazası: 150 ölü

MERKEL YARIN UÇAĞIN ENKAZINA GİDECEK

Kazanın duyulmasının hemen ardından Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in tüm randevularını iptal ettiği belirtilirken, Merkel, "Şoktayız, 150 insanımızı uçak kazasında kaybettik, yasımız, acımız çok büyük" dedi. Merkel'in yarın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft ile birlikte, uçağın enkazının bulunduğu Fransa'nın güneyine gideceği açıklandı.

Yaşanan uçak kazasından hemen sonra Almanya parlemantosunda bakanların acil toplantı yaptığı ve ek olarak telefon numarası 08007666350 olan bir de kriz masasının oluşturulduğu belirtildi. (Temel Elcivan/ DHA)