Fransa'da TV kanallarına IŞİD'den siber saldırı

Fransa'da TV kanallarına IŞİD'den siber saldırı
Fransa'da TV kanallarına IŞİD'den siber saldırı
Fransa'da TV5Monde bünyesindeki 11 televizyon kanalına terör örgütü IŞİD militanları tarafından siber saldırı yapıldı.

RADİKAL - Fransa 'da TV5Monde bünyesindeki 11 televizyon kanalının yayınları siber saldırı sonucu kesintiye uğradı. Saldırıyı, terör örgütü IŞİD üyesi olduklarını söyleyen kişiler üstlendi. Bir süre yayın yapamayan kanallar daha sonra bant yayınına geçti. 200'den fazla ülkeye yayın yapan kanallar Çarşamba gecesinden bu yana normal akışlarına dönemedi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, TV5Monde'un kanallarının yanı sıra internet siteleri, Facebook ve Twitter hesapları da saldırıya uğradı. Siber saldırganlar TV5Monde'un Facebook sitesinde, "SiberHalife" adıyla Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve IŞİD'e karşı düzenlenen operasyonlara destek veren Fransız ordusuna tehdit mesajları yayımladı.

IŞİD'den Nusra'ya çifte intihar saldırısı

CHARLIE HEBDO'YU HATIRLATTILAR

Mesajda, "Hollande, haksız bir savaşa katılarak affedilmez bir hata yaptın. Bu nedenle Parisliler, Ocak'ta Charlie Hebdo ve koşer süpermarket hediyelerini aldılar" dendi. TV5Monde'un sayfasında ayrıca IŞİD'e karşı düzenlenen operasyonlara katılan Fransız askerlerinin yakınlarının kimlik kartları gösterildi.

Şirketten yapılan açıklamada, korsanların bilgisayar sisteminin güvenliğini nasıl aştığının araştırıldığı belirtildi.  

Rakka'daki yemek kuyruğu görüntülendi

IŞİD 80 yıllık kiliseyi yıktı