Fransa'dan itiraf geldi!

Fransa'dan itiraf geldi!
Fransa'dan itiraf geldi!
Fransa Başbakanı Manuel Valls, Çarşamba gününden bu yana yaşanan saldırılar ve rehin alma olaylarının ülkesinde istihbarat açığı olduğunu "açık bir şekilde" gösterdiğini söyledi.

RADİKAL - BFM televizyonuna konuşan Başbakan Valls, "Açık bir başarısızlık var. 17 kişi öldüğünde, bu, güvenlik konusunda çatlaklar olduğu anlamına gelir" dedi. Valls, Charlie Hebdo mizah dergisine Çarşamba günü yapılan saldırıdan bu yana yaşanan rehin alma ve polise saldırı olaylarındaki ölü sayısının ortaya koyduğu olumsuzluğa dikkat çekti.

"SAVAŞIMIZ TERÖRLE, DİNLE DEĞİL"
Başbakan Valls, “Teröre karşı savaş halindeyiz; dine karşı ya da bir medeniyete karşı değil” açıklamasını yaptı. Fransız başbakan, Charlie Hebdo dergisine gerçekleştirilen saldırı sonrası teröristleri engellemek için yeni önlemlere ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi. Görevlerinin saldırıları önlemek olduğunu da belirten Valls, Ağustos 2013’ten bu yana, beş saldırının bertaraf edildiğini açıkladı. “Vurulabileceğimizi biliyorduk” diyen Valls, Fransa ’nın bu olaydan daha güçlenerek çıkacağını dile getirdi. Fransa Başbakanı, “Teröristlerin istediği ne? Korku yaratmak, Fransızları birbirine düşürmek. Bunun için güçlü olmalıyız” ifadelerini kullandı. Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius da, CNN’de konuk olduğu programda, “Basın özgürlüğü kutsal bir prensiptir. Özgürlük olmadan demokrasi olmaz. Basın olmadan özgürlük olmaz” şeklinde konuştu.

Charlie Hebdo saldırısını Yemen El Kaidesi üstlendi!

Paris polisi markete böyle girdi! İşte operasyon anı

Fehim Taştekin yazdı. "Hayır, sorun var şef! "


  http://www.radikal.com.tr/126924012692402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İslam dini terör diyenlere karşı cevap... - user838383

  Ya anlamıyorum kardeşim... Bazıları yazmış ki İslam terör dinidir. Allah aşkına bunları neye göre söylüyorsunuz. Bir kere Kur'an'ı Kerim Maide Suresi'nin 32.ayetine bakarsanız, kısaca ''Bir insanı kasten öldüren, bütün insanları öldürmüş gibi olur.'' ayetteki manayı çıkarırsak İslam dini terör mü yoksa rahmet dini mi olduğunu anlarsınız.

  Savaşımız terörle değil demiş, yavrum yazık! - halukaka

  Çok iyi niyetli, daha doğrusu naif bir söylem. Sizi terör vurmadı. Sizi islam vurdu. İslam terör dinidir. Sadece bugün de değil, ilk ortaya çıktığı zaman da, bizzat müslümanların peygamberi tarafından yönetildiği günlerde de, islam aynen böyle terör diniydi. Siz daha uyuyun!