Fransa'nın her yerde aradığı o kadın Türkiye'den geçti iddiası

Fransa'nın her yerde aradığı o kadın Türkiye'den geçti iddiası
Fransa'nın her yerde aradığı o kadın Türkiye'den geçti iddiası
Fransa'daki market saldırısının sorumlusu Amedy Colibaly'nin sevgilisi Hayat Boumeddiene'in 2 Ocak'ta Madrid'ten İstanbul'a geldiği ve 8 Ocak'ta ise Suriye'ye geçtği iddia edildi. Boumeddiene'nin 9 Ocak'taki dönüş biletini ise kullanmadığı öne sürüldü

RADİKAL-Fransa’da dün yaşanan market saldırısının sorumlusu Amedy Colibaly ölü ele geçirildi. Şimdi Fransız polis Colibaly’nin sevgilisi Hayat Boumeddiene’in peşinde. Fransa’nın en çok aranan kadını konumundaki Boumeddienne’nin silahlı ve tehlikeli olduğuna inanılıyor. Fransa'nın Le Monde Gazetesi'nin iddiasına göre Hayat Boumedienne, 2 Ocak'ta Madrid'ten İstanbul 'a geldi ve 8 Ocak'ta ise Suriye'ye geçti. Boumedienne’nin 9 Ocak'taki dönüş biletini kullanmadığı öne sürüldü.


MARKET SALDIRGANI IŞİD ÜYESİYMİŞ

Paris Emniyeti, rehine krizinden önce 26 yaşındaki Hayat Boumeddiene ve 32 yaşındaki Amedy Coulibaly’nin fotoğraflarını yayımlayarak vatandaşlardan yardım istemişti. Zira ikili önceki gün Paris’te öldürülen kadın polisin zanlıları olarak görülüyordu.


Coulibaly’nin hapiste kaldığı 4 yıl boyunca sevgilisinin onu beklediği ve sonrasında çiftin imam nikahıyla evlendiği biliniyor. Ancak çiftin resmi nikahı bulunmuyor.


İngiliz Daily mail gazetesi çiftin plajda çekilmiş bir fotoğrafını ve Boumedienne’nin radikalleştikten sonra çarşafa girdiğini kanıtlayan fotoğraflarını yayımladı.


KOUACHI KARDEŞLERİ TANIYOR

Amedy Coulibaly'nin dün Paris'in doğusundaki bir koşer marketinde rehin tuttuğu kişilerden dördü ölü bulundu, diğer rehineler kurtarıldı. Coulibaly'nin Charlie Hebdo saldırısını düzenlediği açıklanan ve Paris yakınlarında kıstırılan Kouachi kardeşlerle ilişkisi olduğu tespit edilmişti. Coulibaly, "Kouachi kardeşler kuşatması kaldırılmazsa tüm rehineleri öldürürüm" demişti. Fransız polisi, iki noktaya da aynı anda operasyon yaptı ve üç zanlı da öldürüldü.

Fransa, kadın saldırganın nasıl kaçtığını araştırıyor