Fransa'ya mavi-beyaz-kırmızı destek

Fransa'ya mavi-beyaz-kırmızı destek
Fransa'ya mavi-beyaz-kırmızı destek
Fransa'da en az 127 kişinin hayatını kaybettiği ve onlarca kişinin yaralandığı terör saldırısından sonra bütün dünyada yas hali hakim oldu. Fransa'ya desteğini sunan ülkeler acıyı paylaşmak için sembol binalarını Fransa bayrağının renkleri olan kırmızı, beyaz ve mavi ışıklarla süsledi.

RADİKAL - Paris'te en az 127 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda insanın yaralandığı saldırıdan sonra dünyanın her yerinden Fransa'ya destek mesajları yağdı. Desteğini sunan ülkeler, Paris'teki korkunç saldırının acısını paylaşabilmek adına kentlerindeki sembol haline gelmiş binaların renklerini Fransa bayrağındaki kırmızı, beyaz ve mavi ışıklarla süsledi. 

Yaşanan terör saldırısını IŞİD’in üstlendiği haberleri de giderek yoğunlaşıyor. Sosyal paylaşım sitelerinde dünyanın dört bir yanından Fransa’ya destek mesajları yayınlandı. Çoğu ‘Je suis Paris’ - 'Hepimiz Paris’iz' mesajıyla destek verdi. Ülkede çoğu resmi binalar Fransız bayrağının renkleri lacivert, beyaz, kırmızı renkli ışıklarla aydınlatıldı. Fransa’nın dış temsilciliklerinde bayraklar yarıya çekildi. Temsilcilik binalarında hayatını kaybedenler için mumlar yakıldı, çiçekler bırakıldı.

 

11 Eylül saldırısında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi'nin yerine yapılan One Trade Center kulesinin en uç noktasını kırmızı beyaz ve mavi renklerle bürüdü.
Meksika'nın başkenti Mexico City'de bulunan Bağımsızlık Meleği
San Fransisco belediye meclis binası
Kanada Toronto'nun sembol mekanlarından CN Kulesi
Meksika'nın başkenti Mexico City'deki parlamento binası